Copyright DSV Nova Langfuhr 2017

O NAS

Maria Halicka

 

Do zespołu dołączyłam już w 2017 roku, ale całe moje dotychczasowe życie i funkcjonowanie zawsze dotyczyło głównie psów, a owczarki niemieckie to rasa, którą rozumiem i poznałam najlepiej - pierwszym moim psem był prawie - oczarek niemiecki Wilq - znany niektórym głównie dzięki swojej karierze w dogfrisbee w Polsce i Europie ;) 

Od ok 20 lat zajmuję się szkoleniem psów, zaczynałam od posłuszeństwa (pierwsze udokumentowane starty w zawodach  to rok 2005), potem rozpoczęłam dłuższą przygodę z dogfrisbee.

Jestem sędzią dogfrisbee USDDN II level, w szeregach straży pożarnej szkolę psa ratowniczego w 2 specjalnościach - terenowej i gruzowiskowej, jestem groomerem, pomagam bezdomnym psom, wspieram ludzi tym się zajmujących. Od kilku lat w Wilczej Osadzie - miejscu przyjaznym ludziom i zwierzętom :)

 

Jako hodowca zapewniam odpowiedni rozwój socjalny szczeniąt i poziom wyszkolenia psów dorosłych, wspierając również w tym temacie przyszłych właścicieli naszych szczeniąt.

Hodowla  DSV NOVA LANGFUHR to wieloletnia 

historia, poparta doświadczeniem i wiedzą. 

TEAM NOVA LANGFUHR

Paweł Dykowski

 

Moja przygoda z Owczarkiem Niemieckim zaczęła sie w 1988 roku od owczarka niemieckiego, ATOSA. Fascynacja tą rasą utrzymywała sie przez kolejne lata, skutecznie podsycana emisją Czterech Pancernych, no i oczywiście psem Cywilem. Najmądrzejszym - rzecz jasna - psem na świecie ;)  Była to wciąż jednak tylko fascynacja, książki i filmy.

Praktyka zaczęła się od wystawy w Więcborku w 2000 r. kiedy to poznałem temat "od zaplecza". Przełom nastąpił w 2006 r , gdy na świat przyszła Barbarossa Nova Langfuhr, córka Blue z Mylnej Gromady i Gambo Texa. W tym samym roku poznałem Joachima Kriega z dawnej wschodnioniemieckiej hodowli "von Trafalga". Sprowadziłem do Polski wiele jego zwierząt próbując hodować na lepszym materiale. I tak w roku 2007 przyszła na świat Coca Nova Langfuhr, oraz jej siostra Cortina i bracia Calypso, Cortez, Cervantez. Od roku 2006 jestem aktywnym członkiem niemieckiego S.V. 

 

Jako hodowca wiem ile pracy i czasu należy poświęcić, aby w procesie hodowli psów zachować najlepsze cechy rasy i zapewnić ich przekazywanie potomstwu, a co za tym idzie - osiągać wyniki wystawowe.

Historia hodowli pod jej nazwą zaczęła się w 2004 roku, choć psy od zawsze były  obecne w naszym życiu. Nasze hodowlane priorytety to zgodny ze wzorcem wygląd psów, ale też ich charakter i chęć do współpracy z człowiekiem. Psy z DSV NOVA  LANGFUHR przechodzą gruntowne procesy socjalizacyjne, a ich rodzice są precyzyjnie dobierani. Gwarantuje to cechy psa idealnego - odwagę, pewność siebie połączone ze wzorcowym eksterierem.

PL

EN

DE